TENNFAT, 2 stycken, 17/1800-tal.

140894. TENNFAT, 2 stycken, 17/1800-tal.

Fat stämplat U=1778. Slitna stämplar. Diameter 30 cm.
Fat stämplat U3=1826. Carl Carlsson, Jönköping, mästare 1825-1827. Diameter 32,5 cm.

Slitage, repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, repor.

Antal besök: 5 150