14088. PARTI GLAS, 3 delar, Bl a Simon Gate, Edward Hald, Sandvik. 1900-tal.
Skål på fot, bruntonat glas, Simon Gate, höjd 16 cm.
Vas, bruntonat glas, Edward Hald, höjd 20 cm.
Vas, lilatonat glas, med slipad dekor, höjd 20 cm.
Slitage och repor på under botten.