TENNFAT, stämplat 1761.

140887. TENNFAT, stämplat 1761.

Lars Claesson Fries, Strängnäs. Mästare 1760-1790.Stämplat C=1761.
Diameter 42,5 cm.

Repor. Missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 42,5 cm.

Repor. Missfärgningar.

Antal besök: 1 306