KALLSKÅL, tenn, stämplad Lars Claesson Fries (1760-1790), Strängnäs 1776.

14075. KALLSKÅL, tenn, stämplad Lars Claesson Fries (1760-1790), Strängnäs 1776.

Rund med utsvängda hänklar. Graverad dekor. Diameter ca 20 cm.

Slitage, bucklor och lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 812