FIGURIN, sten, Kina.

140719. FIGURIN, sten, Kina.

I form av mansfigur. Skuren dekor. Kvadratisk sockel. Troligen variant av täljsten.
Höjd 18 cm.

Huvudbonad med avslag. Smärre repor eller naggar.

Gör en kostnadsfri värdering!
140719. FIGURIN, sten, Kina.

Höjd 18 cm.

Antal besök: 815