14058. CARL LUDWIG GRABOW. Tillskriven. Landskapsmotiv, akvarell.
Stämplad, C L Grabows Eftermälen, 32 x 53 cm
C L Grabow f. 1847 var en av Sveriges främsta teaterdekoratörer. Han dekorerade bla. Berns Salonger och Blanchs kafé.
Ej examinerad ur ram, smärre revor.