VAS Erik Plöen Norge, SOCKERSKÅL Wilhelm Kåge Gustavsberg, KARAFF Skruf samt VAS Upsala Ekeby.

14057. VAS Erik Plöen Norge, SOCKERSKÅL Wilhelm Kåge Gustavsberg, KARAFF Skruf samt VAS Upsala Ekeby.

Vas med hänklar, keramik, Erik Plöen, polykrom dekor med hästdjur. signerad Plöen Norway. Höjd ca 30, 5 cm.
Sockerskål, Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1927, tot höjd ca 13 cm.
Karaff, glas, Skruf, tot höjd ca 22 cm.
Vas med hänklar, keramik, Upsala Ekeby, höjd ca 18 cm.

Krackelyrer. Sockerskål med glasyrskador/nagg. Karaff i glas, slitage/repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 330