12 st tallrikar diam 24,5 cm
11 st djupa tallrikar diam 24,5 cm
12 st assietter diam 21,5 cm
9 st små tallrikar diam 17 cm
1 st tillbringare höjd 18 cm
1 st såskopp höjd 9 cm diam 13 cm
4 st uppläggningsskålar diam från 18 cm t o m 24 cm
4 st uppläggningsfat ovala längd från 27 cm t o m 38 cm.
Vissa delar kraftigt slitage och även naggat i kanten.
12 st tallrikar diam 24,5 cm
12 st assietter diam 21,5 cm
9 st små tallrikar diam 17 cm
1 st tillbringare höjd 18 cm