MATSERVISDELAR (64). Märkta Rörstrand Sweden 491.

140152. MATSERVISDELAR (64). Märkta Rörstrand Sweden 491.

12 st tallrikar diam 24,5 cm
11 st djupa tallrikar diam 24,5 cm
12 st assietter diam 21,5 cm
9 st små tallrikar diam 17 cm
1 st tillbringare höjd 18 cm
1 st såskopp höjd 9 cm diam 13 cm
4 st uppläggningsskålar diam från 18 cm t o m 24 cm
4 st uppläggningsfat ovala längd från 27 cm t o m 38 cm.

Vissa delar kraftigt slitage och även naggat i kanten.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 st tallrikar diam 24,5 cm
12 st assietter diam 21,5 cm
9 st små tallrikar diam 17 cm
1 st tillbringare höjd 18 cm

Antal besök: 5 546