KAMFERKISTA, orientalisk, 1900-tal.

140135. KAMFERKISTA, orientalisk, 1900-tal.

Träskuren dekor. Höjd 37 cm, längd 70 cm, bredd 34 cm. Tillhörande lås med nyckel.

Bruksslitage, förekomst av skrap-/slagmärken och mindre repor. Fungerande lås.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 821