PARTI NYSILVER, 20 delar, Bl a ljusstakar, sockerskål, gräddkanna, skål på fot med glasinsats m m. Bl a AG Dufva, GAB m m. 1900-tal.

13991. PARTI NYSILVER, 20 delar, Bl a ljusstakar, sockerskål, gräddkanna, skål på fot med glasinsats m m. Bl a AG Dufva, GAB m m. 1900-tal.

1 par Kolonnformade ljusstakar med kulfötter. Höjd 20 cm.
2 st hållare för glasskål respektive vas, AG Dufva kring år 1900, Höjd 9 - 25 cm.
Sockerskål, gräddkanna, rokokostil, Cohr Denmark, Höjd 9 -10 cm.
2 vaser, jugend, höjd 13,5 cm.
Sockerskål, gräddkanna, äggkopp, coaster, 2 fruktknivställ, skål med hänklar, höjd 3 - 16 cm.
3 skålar varav en med glasinsats, höjd 7 - 12 cm.
Karott med lock, höjd 13 cm. Såsslev, längd 20 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Antal besök: 1 712