PETTER JULIN. luktdosa, silver, Rokoko, 1737-1780.

139723. PETTER JULIN. luktdosa, silver, Rokoko, 1737-1780.

Luktdosa silver, Rokoko
Stämplad PI, Petter Julin, Köping
Troligen använde Julin annan stämpel på mindre föremål
Höjd 55 mm.

Bruks, åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Luktdosa silver, Rokoko
Höjd 55 mm.

Bruks, åldersslitage.

Antal besök: 1 957