139041. ÅRSUR 2 st, varav ett urverk märkt Kieninger & Obergfell Tyskland. 1900-tal.
Ett årsur märkt Kieninger & Obergfell/Kundo samt det andra urets bottenplatta märkt Kieninger & Obergfell.
Total höjd inkl glaskupa ca 29-30 cm.
Slitage. Skada, färgbortfall.