ÅRSUR 2 st, varav ett urverk märkt Kieninger & Obergfell Tyskland. 1900-tal.

139041. ÅRSUR 2 st, varav ett urverk märkt Kieninger & Obergfell Tyskland. 1900-tal.

Ett årsur märkt Kieninger & Obergfell/Kundo samt det andra urets bottenplatta märkt Kieninger & Obergfell.
Total höjd inkl glaskupa ca 29-30 cm.

Slitage. Skada, färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Skada, färgbortfall.

Antal besök: 3 325