SKÅL samt FAT, porslin, Kina, 1800-tal.

13901. SKÅL samt FAT, porslin, Kina, 1800-tal.

Skål med dekor av fladdermöss, diameter 19, höjd ca 7 cm.
Fat, diameter 17,5 cm.

Smärre slitage. Skål med sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat, diameter 17,5 cm.

Antal besök: 829