VIKSKÄRM, Japan, 6 delar, Meiji, sent 1800-tal.

138951. VIKSKÄRM, Japan, 6 delar, Meiji, sent 1800-tal.

Figurscen i bergigt flodlandskap. Förgylld dekor, målad polykrom. Meiji 1868-1912
Proveniens: Inköpt i Japan 1922 därefter i arv i samma familj.
Höjd 170 cm längd 360 cm.

Tre sektioner med smärre hål och enstaka lagningar. Färgbortfall samt åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 170 cm längd 360 cm.

Antal besök: 1 535