VITRINSKÅP, Frankrike, 18/1900-tal.

138859. VITRINSKÅP, Frankrike, 18/1900-tal.

Rokokostil. Fanerat samt med bronser, Intarsia med blommor och blad. Myckenhet av bronser. Ovandel med rödbrun marmorskiva. Insidan klädd med röd sammet.
Höjd 168, bredd 75, djup 48 cm.

Några torrsprickor i faneret.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Några torrsprickor i faneret.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 532