STOLAR, 6 st, sengustavianska, Nils Thorsson(1779-1848), Lindome.

138777. STOLAR, 6 st, sengustavianska, Nils Thorsson(1779-1848), Lindome.

Trafalgarmodell. Svartmålade. Sabelformade ben. 5 av stolarna är brännstämplade NTS.

Senare bemålning. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 201