BORDSUR, mässing samt marmor, rokokostil, urtavla märkt Imperial Italien, urverk märkt FHS (Franz Hermele Co) modell 130-070, 1979 Tyskland.

138733. BORDSUR, mässing samt marmor, rokokostil, urtavla märkt Imperial Italien, urverk märkt FHS (Franz Hermele Co) modell 130-070, 1979 Tyskland.

Dekor av halvsittande kvinna med jordbruksattribut.
Urverk med dubbel klocka.
Höjd ca 36 cm.

Bruksslitage.Marmordekorer delvis lösa, lagning. Nyckel saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Urverk med dubbel klocka.
Höjd ca 36 cm.

Antal besök: 2 205