SKÅL MED FIGURER WMF, vitmetall, 1900-talets första hälft.

138727. SKÅL MED FIGURER WMF, vitmetall, 1900-talets första hälft.

Württembergische Metallwarenfabrik. Skål, vitmetall med insats, björnfigur och innuit. Längd 25 cm, höjd 16 cm.

Slitage. Saknas ett vapen i figurens hand.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 077