OSTINDISKA FÖREMÅL 7 st 1700-/1800-tal.

138720. OSTINDISKA FÖREMÅL 7 st 1700-/1800-tal.

Diverse tallrikar, fat, blåvitt porslin, diam 15-22,5 cm, samt längd 19-26 cm.

Omfattande skador och lagningar, nagg och sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 998