BORDSPENDYL, bronserad och förgylld vitmetall, urverk märkt Medaille de bronze S Marti et Cie, Frankrike, 1800-talets andra hälft.

138448. BORDSPENDYL, bronserad och förgylld vitmetall, urverk märkt Medaille de bronze S Marti et Cie, Frankrike, 1800-talets andra hälft.

Dekor av man, druvklasar och ekollon.
Höjd ca 33,5 cm.

Slitage och skador. Pendel och bakstycke saknas.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 33,5 cm.

Nycklar saknas.

Antal besök: 1 282