MINIATYRBYRÅ samt skrin, 1800-tal.

138438. MINIATYRBYRÅ samt skrin, 1800-tal.

Miniatyrbyrå i björk, 4 lådor, knoppar i elefenben.
Längd ca 19,5 cm, bredd, 9,5 cm. Höjd 21,5 cm,
Skrin i björk, knopp i elefenben.
Längd 21 cm, bredd 13 cm, höjd 9,5 cm.

smärre åldersslitage, en fot med avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 322