BORDSPENDYL, brons och vitmetall, urverk märkt "J.V&C." samt "Medaille d'Argent L Japy Fils 1844-1849", Frankrike, 1800-talets mitt.

138374. BORDSPENDYL, brons och vitmetall, urverk märkt "J.V&C." samt "Medaille d'Argent L Japy Fils 1844-1849", Frankrike, 1800-talets mitt.

Dekor av riddare med attribut i bronserad vitmetall. Klocksockel i brons med emaljerad urtavla.
Urverk med otydlig numrering.
Höjd ca 43,5 cm.

Slitage, lagningar/renoverad, enstaka skador däribland på emaljerade urtavlan. Pendel samt nyckel saknas.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Urverk med otydlig numrering.
Höjd ca 43,5 cm.

Nycklar saknas.

Antal besök: 2 080