SABEL, m/1899, för officer vid infanteriet, E Svalling, Eskilstuna, 1913.

138049. SABEL, m/1899, för officer vid infanteriet, E Svalling, Eskilstuna, 1913.

Med portopé. Lejonkappa. På klingan; "Fäderneslandet" och "Konungen". Klingans längd ca 86 cm.

Slitage och smärre skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage och smärre skador.

Antal besök: 3 755