KASSAKISTA, trä med smidda beslag och bäröglor, 1800-tal.

13801. KASSAKISTA, trä med smidda beslag och bäröglor, 1800-tal.

Invändigt metallklädd, senare benställning, äldre hänglås med nyckel medföljer.
Har använts som barskåp.
Längd 56, bredd 46 cm. Totalhöjd 82 cm.

Slitage, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Har använts som barskåp.

Slitage, sprickor.

Antal besök: 1 043