GOLVLAMPA, elektrifierad golvfotogenlampa, mässing, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

138010. GOLVLAMPA, elektrifierad golvfotogenlampa, mässing, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft.

Gallerfot på kulfötter
Höjd 140 cm.

Senare elektrifiering. Saknar kupa.
Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gallerfot på kulfötter
Höjd 140 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 957