KONFEKTSKÅL, glas, troligen 1900-talets första hälft.

137858. KONFEKTSKÅL, glas, troligen 1900-talets första hälft.

Irriserande glas i fång. Dekor med assymetriskt rutmönster. Skoning troligen i vitmetall.
Diameter ca 10 inkl skoning.
Höjd ca 7 cm exkl handtag.

Skoning med ärgningar, missfärgningar och repor. Gods med invändig spricka vid handtag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca 10 inkl skoning.
Höjd ca 7 cm exkl handtag.

Antal besök: 838