KONFEKTSKÅL, glas, jugend, möjligen Loetz, 1900-talets första hälft.

137856. KONFEKTSKÅL, glas, jugend, möjligen Loetz, 1900-talets första hälft.

Irriserande glas i fång. Dekor med rosa blommor. Skoning i nysilver alt vitmetall.
Diameter 10,5 cm inkl skoning.
Höjd ca 4,5 cm exkl handtag.

Skoning med repor och missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 4,5 cm exkl handtag.

Antal besök: 1 197