Tidig 2011. s/n C17GDZCBDRJ7. 2,3 GHz i5. Ram 4GB. 320GB hårddisk. Kontonamn "macbookpro". Lösenord "pantbank".
Bruksslitage, fläckar och repor på lock. Kantstött i skärmens övre vänstra hörn.