Höjd 52,5 cm Längd 125 cm Bredd 62,5 cm Brännmärkt: "Tingströms - Bra Bohag, modell "Kaskad", Engström / Myrstrand - Made in Sweden.".
Slitage. Märken, repor samt smärre stötskador.