137642. MATGRUPP, bord med 4 st stolar, "Roundette". Hans Olsen, Frem Röjle, Danmark 1950-tal.
Teak, runt delbart bord med inpassad fällbar iläggsskiva. Stolar med svart sits av konstläder. Stolarna inpassade i sargen. Brännstämplade.
Bordets diameter 105 cm, höjd 73 cm, total L. 155 cm.
Bruksslitage. Liten skada på bordets kant för övrigt mycket gott skick.