MATGRUPP, bord med 4 st stolar, "Roundette". Hans Olsen, Frem Röjle, Danmark 1950-tal.

137642. MATGRUPP, bord med 4 st stolar, "Roundette". Hans Olsen, Frem Röjle, Danmark 1950-tal.

Teak, runt delbart bord med inpassad fällbar iläggsskiva. Stolar med svart sits av konstläder. Stolarna inpassade i sargen. Brännstämplade.
Bordets diameter 105 cm, höjd 73 cm, total L. 155 cm.

Bruksslitage. Liten skada på bordets kant för övrigt mycket gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 7 894