BYRÅ, med stenskiva, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

13757. BYRÅ, med stenskiva, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.

Huggen kalkstensskiva. Nyckel finns. Längd 104, bredd 46, höjd 86,5 cm.

Slitage och fanérskador. Skivan troligen äldre och ej ursprungligen tillhörande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 214