TAVLOR (7), oljor, akvarell m.m, bla Hilding Rösiö, signerade.
137459. TAVLOR (7), oljor, akvarell m.m, bla Hilding Rösiö, signerade.
Akvarell, ängsmotiv, signerad "Bark" 1948, 40 x 31,5 cm
Landskap, olja på pannå, sign. Rösiö, 35 x 43 cm
Gärdesgård, olja på duk, sign. Bengt Lindqvist, 18,5 x 23 cm
Vattendrag, olja på duk, otydligt sign. 20,5 x 26,5 cm
3 st konsttryck.
3 st konsttryck.