GJUTJÄRNSLUCKOR 2 st + VENTIL gjutjärn, 1800-/1900-tal.

136855. GJUTJÄRNSLUCKOR 2 st + VENTIL gjutjärn, 1800-/1900-tal.

Bakugnslucka Ystad, totallängd 62 cm, höjd 44 cm.
Bolinders luckor, yttermått 43x35 cm.
Ventil, diam 14 cm.

Rost, slitage, färgrester.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ventil, diam 14 cm.

Rost, slitage, färgrester.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 5 365