OFFICERSSABEL, M/1899, lång klinga, märkt GE Svalling Rosenfors.

136633. OFFICERSSABEL, M/1899, lång klinga, märkt GE Svalling Rosenfors.

Klinga med etsad och förgylld dekor med text " Konungen o Fäderneslandet" klinga märkt GE Svalling Rosenfors
Klingans längd 86 cm.

Mindre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Klingans längd 86 cm.

Mindre bruksslitage.

Antal besök: 2 495