136483. TELEFON DIAVOX, Afrikanskt rosenträ, design Carl-Arne Bregers designkontor, numrerad Nr.135, daterad 1983.
Diavoxen togs fram i en designtävling 1975.
Vinnare blev Carl Arne Bregers designkontor.
Telefonen är i mycket fint skick.