SOCKERTÄNGER 5 st samt SKÅLFAT, silver, England. 1800/1900-tal.

136441. SOCKERTÄNGER 5 st samt SKÅLFAT, silver, England. 1800/1900-tal.

Skålfat med grepp, Harrods Ltd / Richard Woodman Burbridge, London, England, 1934, längd ca 12 cm.
5 st sockertänger bland annat Thomas Stone Exter 1867, Cooper & Brothers & Sons Sheffield samt John Aldwinckle & Thomas Slater London 1892. Längsta längd ca 14,5 cm.

Total vikt ca 190 gram.

Slitage, en sockertång med bristning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total vikt ca 190 gram.

Antal besök: 634