VICTORIA YOUNG-JAMIESON. TIDVATTEN UPP.

1364417. VICTORIA YOUNG-JAMIESON. TIDVATTEN UPP.

Tusch och blandteknik på duk
Signerad med initial nedre högra
Inskriven och daterad 2020 a tergo
84x84cm inklusive ram

Målningar har alla inramats i en 2 cm svart matt träkant.

Bakgrunderna är mörkblå, med en cirkulär blank bas, akryl och bläck hälls sedan i mitten och skapar en kontrast av ytbehandlingar. När du upplever biten personligen och rör dig runt dem interagerar ytorna med ljuset i rummet.

Direkt från konstnärens studio - tydligen i galleriskick, se bilder.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tusch och blandteknik på duk
84x84cm inklusive ram

The Auction Hub
Antal besök: 1 684