YTTERFODER, mässing, 1800/1900-tal.

136424. YTTERFODER, mässing, 1800/1900-tal.

Dekor med lejonmaskaroner och vinrankor.
Höjd 17 cm. Insidans diameter 15 cm.

Bruksslitage. Fötter något intryckta. Lejonen saknar ringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 679