13569. FLASKA, "Satellite", Bertil Vallien, Kosta Boda samt 2 st SKÅLAR, Eva Englund, Målerås respektive Pukeberg.
Flaska, Satellite, Signerad och numrerad 89253, höjd 30 cm.
Skål Målerås, diameter 23, höjd 18 cm.
Skål Pukeberg, diameter 15, höjd 10 cm.
Minimalt slitage.