135597. GLASSERVISDELAR, 19 delar, glas, troligen Diamant, Vicke Lindstrand, Kosta.
Klar glasmassa. Rutslipad dekor. Servisdelar bestående av 12 selterglas samt 7 likörglas. 5 selterglas signerade K-A alternativt Kosta. Resterande glas omärkta.
Selterglas 9 cm.
Likörglas 8 cm.
Någon del med mynnings eller fotringsnagg. Behov av rengöring.