GLASSERVISDELAR, 19 delar, glas, troligen Diamant, Vicke Lindstrand, Kosta.

135597. GLASSERVISDELAR, 19 delar, glas, troligen Diamant, Vicke Lindstrand, Kosta.

Klar glasmassa. Rutslipad dekor. Servisdelar bestående av 12 selterglas samt 7 likörglas. 5 selterglas signerade K-A alternativt Kosta. Resterande glas omärkta.
Selterglas 9 cm.
Likörglas 8 cm.

Någon del med mynnings eller fotringsnagg. Behov av rengöring.

Gör en kostnadsfri värdering!

Selterglas 9 cm.
Likörglas 8 cm.

Antal besök: 1 105