13502. PARTI DIVERSE PORSLIN, 53 delar, Bl.a. matservisdelar, te- och kaffekoppar m.m. Gustavsberg, Gefle, Rörstrand m.m. 1900-tal.
9 tallrikar, 7 assietter, 3 djuptallrikar, "Agneta" Gefle.
10 assietter, 5 djuptallrikar, uppläggningsfat, skål, "Taverna" Rörstrand.
2 assietter "Piké" Rörstrand. 5 tekoppar, 2 fat "Tähti" Upsala Ekeby. 2 + 2 delar kaffegods, "Rex" resp "Maxie", såskanna "Blåvinge", form "Vår", Rörstrand.
2 kaffekoppar, 1 fat "Berså" av Stig Lindberg - Gustavsberg. Skål Arabia.
Slitage, nagg, sprickor.