LOCKURNA, fajans, Blue Hortensia, troligen Franz Angmelem, Allemande de Bonn Rhein.

134760. LOCKURNA, fajans, Blue Hortensia, troligen Franz Angmelem, Allemande de Bonn Rhein.

Blåvit dekor med hortensior. Undersidigt märkt.
Höjd ca 35 cm.

Krackelyrer. Fotringsnagg. Vita fält med inslag av turkosgrön färg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 35 cm.

Antal besök: 1 176