VASER, 2 st, porslin, Satsuma typ, möjligen Japan/Kina, 1900-tal.

134700. VASER, 2 st, porslin, Satsuma typ, möjligen Japan/Kina, 1900-tal.

Dekor med figurer i landskap och blommor. Förgyllda detaljer. Dekor delvis i relief.
Höjd ca 30-43 cm.

Mynning med skador. Fotringsnagg. Krackelyrer. Förgyllning med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 30-43 cm.

Antal besök: 967