Ett collier i silver med slipade markasiter, halsband och hänge stämplat kattfot, S, 835
Hänge höjd 5,5 cm
Längd 60 cm
Ett par örhängen i silver med slipade markasiter
Stämplat 925S, ANA
Höjd 2 cm
Ett armband i silver med slipade markasiter och vita stenar
Stämplat 925, TH
Längd 18,5 cm
Total vikt 45,6 gram.
Bruksslitage
Saknas en markasit på armbandet.
Hänge höjd 5,5 cm
Längd 60 cm
Stämplat 925S, ANA
Höjd 2 cm
Stämplat 925, TH
Längd 18,5 cm
Total vikt 45,6 gram.
Bruksslitage