Vas, blå glasmassa stämpelmärkt Alvar Aalto samt numrerad 1796 / 1993. Höjd ca 16 cm.
Vas, klar glasmassa, stämpelmärkt Alvar Aalto. höjd ca 12 cm.
Skålfat, reliefmärkt Iittala, höjd ca 3,5 cm.
Skål, reliefmärkt Iittala, höjd ca 5,5 cm.
Bruksslitage, repor. Blå vas med nagg.