134423. STEIFF Stork Adebar nr 1117, Tyskland. 1900-talets mitt.
Knappmärkt med etikett "Steiff Original 1117 Made in Germany"/"100% wool" samt del av etikett "Made in US-zone Germany".
Slitage. Mindre fläckar. Mindre skada på huvud. Färgbortfall på ben.