TVÅ SUPKOPPAR, silver med hänkel.

134359. TVÅ SUPKOPPAR, silver med hänkel.

Personlig gravyr. Stämplade AP (Alexander Prytz), Strängnäs respektive OB (Olof Bergström), Uppsala. Sent 1700-tal - tidigt 1800-tal. Total vikt 49 gram.

Two cups in silver with handles. Personal inscription. Hallmarked AP (Alexander Prytz), Strangnas and OB (Olof Bergström), Uppsala. Late 18th century - early 19th century.

Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre bruksslitage.

W.A. Bolin
Antal besök: 764