Personlig gravyr. Stämplade AP (Alexander Prytz), Strängnäs respektive OB (Olof Bergström), Uppsala. Sent 1700-tal - tidigt 1800-tal. Total vikt 49 gram.
Two cups in silver with handles. Personal inscription. Hallmarked AP (Alexander Prytz), Strangnas and OB (Olof Bergström), Uppsala. Late 18th century - early 19th century.
Smärre bruksslitage.
Smärre bruksslitage.