GLASFÖREMÅL, 17 st, Kosta, Orrefors, Murano, glaskaraffer 1800-/1900-tal.

134251. GLASFÖREMÅL, 17 st, Kosta, Orrefors, Murano, glaskaraffer 1800-/1900-tal.

Vas Kosta Lindstrand, höjd 32 cm. Vaser Orrefors, höjd 18-30 cm. Vas omärkt.
Vaser höjd 6-10 cm, grön-/blårandiga, och fat Murano Italien.
8 karaffer med knopp, höjd 15-17 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 522