PARTI DIVERSE, Bl a ljusstakar, fotogenlampsfot, väskbygel, ljussaxar m m. 1800/1900-tal.

13422. PARTI DIVERSE, Bl a ljusstakar, fotogenlampsfot, väskbygel, ljussaxar m m. 1800/1900-tal.

Fotogenlampsfot med jugenddekor i form av älvor, höjd 26 cm.
1 par ljusstakar mässing/flussglas, höjd 24 cm.
Tumstock, väskbygel i mässing stämplad EN?, 1 par gardinhållare, 2 st ljussaxar, sked i mässing samt gardinhållare med porslinsknopp.

Slitage. Ljusstakar skador, lagningar samt sprickor i glas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 2 087