PARTI DIVERSE GLAS, 27 delar, Bl a karaffer, snapsglas, champagneglas, vaser, lockskålar m m. 1900-tal.

13376. PARTI DIVERSE GLAS, 27 delar, Bl a karaffer, snapsglas, champagneglas, vaser, lockskålar m m. 1900-tal.

2 karaffer, 6 snapsglas med målad dekor. Karaff med 2 tillhörande snapsglas, 4 champagneglas med randrekor, vas i form av gubbe, Skrufs. 2 teglas, Ryssland.
5 vaser, 3 lockskålar, skål med veckad kant.
Höjd målade karaffer: 21 cm.

Bruksslitage, obetydlig nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd målade karaffer: 21 cm.

Bruksslitage, obetydlig nagg.

Antal besök: 991